Seed Starter investoval do ďalšieho startupu. Blockmate prináša spojenie kryptomien a tradičného bankovníctva

STARTUPY  18. 9. 2023

Digitálne aktíva a kryptomeny sa stávajú čoraz významnejšou súčasťou moderného sveta financií a slovenský startup Blockmate sa teraz stáva kľúčovým spojením medzi týmito novými aktívami a tradičnými finančnými službami. Nedávno získal dôveru od siedmich investorov, ktorí do firmy vložili 1,5 milióna eur. Polovicu tejto sumy poskytol Seed Starter Slovenskej a Českej sporiteľne, čo startupu umožňuje rýchle škálovanie hneď na dvoch trhoch, na ktorých pôsobí skupina Erste.

 

„Pred rokom sme deklarovali, že budeme podporovať miestne talenty a inovácie, ktoré môžu posúvať Slovensko vpred. Investícia do Blockmate v podobe tímu s globálnym potenciálom je toho dôkazom,“ komentuje investíciu Michal Vanovčan, výkonný manažér programu Seed Starter Slovenskej sporiteľne.

Nová akvizícia je tak príležitosťou priblížiť doteraz úplne odlišné svety a posunúť klientsky servis stabilných finančných hráčov aj smerom k používateľom digitálnych aktív.

„Toto investičné kolo nám umožňuje urýchliť naše úsilie o revolúciu v oblasti finančných služieb a prepojenia týchto sektorov. Pevne veríme, že toto spojenie predstavuje jedinečné príležitosti pre inovácie a rast, a to tak pre používateľov, ako aj pre finančné inštitúcie.“

Andrej Coplák, co-founder a CEO Blockmate

 

Spojenie s Blockmate – druhým startupom v portfóliu Seed Startera Slovenskej sporiteľne, predstavuje pre banku spôsob, ako sa pripraviť na európsky regulačný rámec MiCA a TFR v oblasti kryptoaktív. Zároveň je to efektívny nástroj, vďaka ktorému sa finančná inštitúcia môže podieľať na kultivácii oblasti digitálnych aktív a prispievať k rozvoju finančného zdravia.

Analýza transakcií i prepojenie s bankami

Blockmate sa snaží poskytovať analytický pohľad do sveta kryptomien a prepojiť ho s otvoreným bankovníctvom. Prostredníctvom svojej platformy ponúka možnosť onboardovať viac ako 300 miliónov používateľov, poskytuje pokročilú analytiku, vyhodnocovanie rizík, interakciu s kryptoportfóliami a množstvo ďalších finančných funkcií. 

„Sú to práve inovácie zo startupového prostredia, ktoré vytvárajú nové mosty cez zabehnuté koľaje, a my sme radi, že Seed Starter môže byť pri zrode týchto prelomových riešení.“

Michal Vanovčan, výkonný manažér Seed Startera Slovenskej sporiteľne

Blockmate technológia s využitím Open Banking štandardu tak okrem iného spája milióny používateľov kryptomien s viac ako 25 000 existujúcimi fintechmi, ktoré tento štandard už v rámci svojich riešení používajú.

Obrovská podpora od veľkých hráčov

Okrem Seed Startera podporili startup v jeho druhom investičnom kole aj fondy Tensor Ventures a DEPO Ventures, ktoré do Blockmate investovali už v minulom roku v rámci pre-seedového kola. Do druhého investičného kola sa okrem iných prvýkrát zapojili aj Token Ventures, BADideas.fund, ZAKA Ventures a prestížny americký fond Diaspora Ventures. 

„Už pri vzniku Blockmate a pri vytváraní nášho produktu a partnerstiev sme sa pozerali aj na globálny trh, nielen na ten český alebo slovenský.“

Peter Laubert, co-founder Blockmate

Všetky tieto investície, vrátane partnerstva s najväčšou slovenskou a českou bankou, pre Blockmate znamenajú prekročenie významného míľnika, ktorý mu umožní pokračovať v prepájaní kryptomien, digitálnych aktív a tradičných financií.

„Banky a fintechy sa snažia prilákať a zaujať mladých ľudí, pričom šiestym najčastejším investičným aktívom sú kryptomeny a oni pre nich nemajú žiadnu ponuku. My v Blockmate im umožňujeme takúto ponuku vytvoriť a poskytujeme zákazníkom možnosť nakladať so svojimi digitálnymi aktívami v prostredí, ktoré poznajú a ktorému dôverujú,“ uzatvára Andrej Coplák.

Blog a novinky

Prvá investícia je tu! Seed Starter Slovenskej sporiteľne vstupuje do SmartHead

Vzor ideálneho pitch decku s radami od úspešných founderov