Startup Bootcamp: Dva náročné dni alebo startupy v pozitívnom rozklade

STARTUPY  7. 10. 2022


So spustením Seed Startera Slovenskej sporiteľne prichádza na domácu startupovú scénu pravidelná akcia, ktorá posunie desiatky startupov o výrazný krok vpred. Startup Bootcamp je intenzívny dvojdňový tréning otvorený pre všetky projekty, ktoré berú podnikanie vážne a chcú, aby tu ich biznis bol aj o 200 rokov. Prvý z nich sa na Slovensku uskutoční na prelome novembra a decembra 2022.  


Na Startup Bootcampe majú zakladatelia jedinečnú príležitosť prediskutovať svoju long-game stratégiu pod vedením skúsených mentorov. „Od spustenia programu deklarujeme, že máme nielen pripravené finančné prostriedky na investovanie do sľubných projektov, ale chceme posunúť aj slovenskú startupovú scénu o niekoľko krokov ďalej. Bootcampy v tomto smere zohrávajú kľúčovú úlohu, organizovať ich plánujeme zhruba raz za štvrťrok,“ hovorí Michal Vanovčan, výkonný manažér Seed Startera. Firmy za podobné workshopy zvyčajne platia tisíce eur, zatiaľ čo Startup Bootcamp je zadarmo.

„Aj keď to na začiatku nemusí byť pre startup prechádzka ružovou záhradou, obsah Bootcampu sme navrhli tak, aby vás oslovil a nasmeroval váš startup na správnu cestu.“

Jiří Skopový, líder programu Seed Starter

Mentori, ktorí zakladateľov tréningom sprevádzajú, majú jediný cieľ: nemazať účastníkom med okolo úst. Namiesto toho odhalia všetky nedostatky, ktoré nájdu vo vašej propozícii pre zákazníkov, pitch prezentácii alebo biznis pláne. Zamerajú sa aj na riadenie financovania, marketingovú a sales stratégiu a škálovanie.

„Už počas prvého dňa zakladatelia rozoberú svoje startupy úplne do základov,“ hovorí mentor a CEO Unicorn Attacks Vítek Šubert a dodáva, že startupisti po absolvovaní získajú know-how, praktické rady a skúsenosti. Cieľom je, aby si účastníci vyladili svoj „pitch deck“ a vedeli ho používať.

„Sú to skutoční odborníci v danej oblasti. Je nesmierne výživné tak rýchlo nasať všetko know-how.“

Jiří Beránek, Technical Sales, Wopee

Podobný formát funguje už dva roky v Českej republike a zúčastnilo sa ho približne tridsať startupov. „Máme už skúsenosti z podobných akcií, ale žiadna z nich nás neposunula tak ďaleko ako táto. Nikde s nami potenciálni investori nešli tak do hĺbky a nevenovali pozornosť každému detailu,“ vyzdvihuje vysokú pridanú hodnotu dvojdňového drilu jeden z účastníkov Startup Bootcampu v Českej republike.

Ako sa dostať na Startup Bootcamp?

Bootcampy sú určené pre šesť účastníkov a prvý sa uskutoční v Bratislave 30. novembra a 1. decembra 2022. Ak sa chcete zúčastniť, musíte do 28. októbra vyplniť formulár a presvedčiť v predbežnom výbere, že váš startup stojí za pozornosť. Určite bude užitočné mať pripravený one-pager, ktorým váš projekt predstavíte.

Blog a novinky

Startupový slovník pre pokročilých

Investor potrebuje dostať informácie stručne a fakticky