Získajte feedback, ktorý váš startup posunie vpred. Je tu ďalší Startup Bootcamp 

STARTUPY  20. 4. 2023

Máte skvelý podnikateľský nápad, ale chýbajú vám skúsenosti z biznisu? Nie ste si istí, či máte všetko, čo potrebujete na rozbehnutie svojho startupu? Chcete začať budovať vlastné podnikanie a hľadáte investora? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali ÁNO, náš Startup Bootcamp je určený práve vám. Uskutoční sa už 9. a 10. mája 2023.Startup Bootcamp je tu pre všetkých, ktorí chcú meniť svet a na začiatku svojej cesty potrebujú pomoc odborníkov. Tím skúsených mentorov je pripravený poskytnúť všetkým, ktorých projekty majú long-game potenciál, cenné poznatky, poradenstvo a podporu na začiatku podnikania.

Dvojdňový intenzívny bezplatný tréning sa na Slovensku uskutoční už druhýkrát, ten prvý prebehol na prelome novembra a decembra. A ako potvrdzujú slová minuloročných účastníkov, stálo to za to. „Startup Bootcamp ma zaujal vysokou profesionalitou prednášok. Niečo také na Slovensku chýbalo, a to nielen kvôli kvalite mentorov, ale aj vďaka možnosti spolupráce s takou inštitúciou a investorom, ako je Slovenská sporiteľňa,“ súhlasí Tomáš Zavadil, founder a CEO startupu DigFin.

„Startup Bootcamp je tu pre startupy, aby vylepšili propozíciu svojho produktu a zvýšili tak pravdepodobnosť, že získajú kvalitného investora. Pre nás ako investora je to zas príležitosť lepšie sa zoznámiť so startupmi a vidieť podstatu ich podnikania, a zároveň príležitosť, ako prispieť k rozvoju podnikania na Slovensku.“

Michal Vanovčan, výkonný manažér Seed Startera Slovenskej sporiteľne

Skúsení mentori, konštruktívny feedback  

Aj keď Startup Bootcamp nemusí na začiatku pre startupy vyzerať ako prechádzka ružovou záhradou, jeho obsah je navrhnutý tak, aby founderov nasmeroval na správnu cestu. Síce občas drsný, ale zato kvalitný a konštruktívny feedback a odborná konzultácia od skúsených mentorov môžu byť pre startup obrovským prínosom, ktoré sa v long-game horizonte tisícnásobne zhodnotia.

Mentori zo Seed Startera a Unicorn Attacks účastníkom rozhodne nemažú med okolo úst. Snažia sa ich však upozorniť na všetky nedostatky, ktoré vidia na propozícii, pitch prezentácii či samotnom biznis pláne. „Startup Bootcamp nám dal novú inšpiráciu. Dozvedeli sme sa, kde máme slabiny, a ukázal nám, ktoré veci musíme zlepšiť. Možno to bolo nepríjemné, ale taká je pravda,“ potvrdzuje Tomáš Sodoma zo startupu Granida.

Nerobte rovnaké chyby ako tí pred vami

Startupy často opakujú rovnaké chyby, či už ide o nedokonalú prezentáciu, nízku orientáciu na zákazníka, alebo slabý marketing. „Startup Bootcamp sme navrhli tak, aby sme s jeho účastníkmi prešli najčastejšie nedostatky startupov – aby nemuseli robiť chyby, ktoré už urobil niekto iný,“ vysvetľuje Martin Klčo, Co-Founder Unicorn Army.

„Páčil sa mi celkový prehľad o živote startupu – s akými problémami sa startupy stretávajú v ktorej fáze a aké sú najčastejšie chyby, ktoré vedú k ich zániku, pretože sa z toho môžete poučiť.“

Tibor Zavadil, Founder a CEO DigFin

Startupy tak po absolvovaní Startup Bootcampu získajú potrebné know-how, praktické rady a skúsenosti. Účastníci vyladia svoj pitch deck a budú vedieť, ako s ním naložiť. Dozvedia sa, ako postaviť sales team a marketing a ako pripraviť finančný plán.

„Jedným z cieľov je aj to, aby pochopili, že hodnota, ktorú vytvárajú pre ľudí, je absolútnym základom značky, marketingu, inovácií, predaja, všetkého. Dôležitá bude len jediná otázka – čo z nich má zákazník?“ hovorí Martin Medek, jeden z mentorov zo spoločnosti Unicorn Attacks.

„Startup Bootcamp by som určite odporučila iným startupom. Program je postavený tak, že sa zoznámite so všetkými dôležitými faktami, ktoré vás pripravia na vášho nového investora.“

Jana Herichová, Managing Director JobAngels

Ak ste teda pripravení posunúť svoj podnikateľský nápad na vyššiu úroveň, pozývame vás na náš druhý Startup Bootcamp. S podporou skúsených mentorov a potenciálnych investorov získate nástroje a znalosti, ktoré potrebujete na dosiahnutie úspechu. Nenechajte si ujsť túto príležitosť premeniť svoj sen na skutočnosť!

Chcete sa dostať na ďalší Startup Bootcamp?

Vyplňte tento formulár a presvedčte nás, že váš startup stojí za pozornosť.

Blog a novinky

Startupy a investori na spoločnej vlne a so spoločným cieľom – udržať nádejné talenty na Slovensku

Startup Bootcamp: Dva náročné dni alebo startupy v pozitívnom rozklade