Pri tejto jazde zabudnite na záchrannú brzdu! Silicon Valley Accelerator vás pripraví na globálny trh

STARTUPY  3. 2. 2023

Slovenské startupy sa teraz môžu stať súčasťou jedinečného akceleračného programu Silicon Valley Accelerator, ktorý v Prahe a San Franciscu už po druhýkrát organizuje Seed Starter. Ide o akcelerátor šitý na mieru, ktorý dokáže prostredníctvom svetových mentorov priviesť nádejné startupy so silnými foundermi k long-game úspechu v globálnom meradle. Silicon Valley Accelerator môže váš startup posunúť nielen za hranice domáceho trhu, ale aj za hranice vašich súčasných predstáv a cieľov.
 

Pod vedením mentorov z Českej republiky a zo Spojených štátov sa môže váš startup v rámci Silicon Valley Acceleratora posunúť o obrovský kus dopredu. A nielen to! Pre tie najlepšie zo zúčastnených startupov vyvrcholí dvojmesačný akceleračný program dvoma týždňami v samotnom Silicon Valley.

„Silicon Valley Accelerator je jedinečný akceleračný program, ktorého cieľom nie je to, aby ste nasali niečo zo zaoceánskej startupovej kultúry. Jeho cieľom je dať vám možnosť stať sa jej súčasťou.“

Michal Vanovčan, výkonný manažér Seed Startera Slovenskej sporiteľne

Do akceleračného programu sa môžu zapojiť nielen projekty, ktoré získali investíciu Seed Startera alebo o nej práve rokujú. Program je určený pre všetky startupy s long-game potenciálom, ktorý má presah do zahraničia. Silný founder, schopnosť absorbovať neprikrášlenú spätnú väzbu a škálovateľný biznis v seedovej fáze – aj takto by sa dali opísať startupy, ktoré sú pre Silicon Valley Accelerator zaujímavé.

„Do SVA prijímame nielen projekty, do ktorých sme investovali, ale aj ďalšie, v ktorých vidíme potenciál. Chceme, aby startupová scéna rástla a bola úspešná ako celok. Tentoraz vyberáme aj startupy zo Slovenska, ak sú dostatočne dobré na to, aby prešli prísnym výberovým procesom.“

Jiří Skopový, leader programu Seed Starter

Akceleračný program organizovaný spoločne s USMAC, Visa a Unicorn Attacks predstavuje obrovskú pridanú hodnotu. Ide o mix tvrdého tréningu vlastnej prezentácie s nekompromisnou spätnou väzbou, novozískaných kontaktov a cennej prípravy na škálovanie a expanziu.

„Vďaka sieti kvalitných mentorov v Silicon Valley sme zažili veľkú ochotu ľudí pomáhať, venovať svoj čas a ponúknuť svoje skúsenosti,“ komentuje jeden z účastníkov minuloročného programu Michal Urbánek, co-founder Tuito.

„Bol to naozaj nezabudnuteľný a game-changing zážitok.“

Andrej Coplak, CEO Blockmate

„Od začiatku sme deklarovali, že pozdvihneme slovenskú startupovú scénu. Práve pripravovaný Silicon Valley Accelerator je čerešničkou na torte, ktorá môže sľubné projekty posunúť na globálny trh,“ dodáva Michal Vanovčan a vysvetľuje, že pripravovaný Silicon Valley Accelerator bude pozostávať z dvoch častí.

Pre 12 vybraných startupov z Českej republiky a Slovenska sa všetko začne intenzívnym týždňovým tréningom od 27. do 30. marca v Prahe. Potom bude približne 7 vybraných startupov pokračovať na ďalší boost priamo do Silicon Valley. Americká časť akcelerátora sa uskutoční od 5. do 16. júna. Aj v medziobdobí medzi pražskou časťou a finálnou akceleráciou v USA prejdú startupy dôkladnou prípravou.

„Spolupracujeme s tými najlepšími mentormi, takže budeme vyberať aj tie najlepšie startupy. Latka z minulého roka je nastavená veľmi vysoko – musíte nás presvedčiť, že takúto dynamickú akceleráciu ustojíte a zúročíte,“ odkazuje Vítek Šubert z Unicorn Attacks, ktorý je jedným z mentorov a architektov SVA. 

A aké sú základné kritériá na podanie prihlášky do Silicon Valley Accelerator? Okrem toho, že na nás musíte urobiť dojem: 😊

  • Na trhu pôsobíte už nejaký čas
  • Máte reálnych zákazníkov
  • Váš produkt je minimálne vo fáze MVP
  • Máte pripravený pitch deck

Sedíte v lietadle do Silicon Valley a váš startup už nikdy nebude ako predtým! Nemusí to byť len sen. Už o niekoľko mesiacov to môže byť do Silicon Valley Accelerator.

Blog a novinky

Čo čaká slovenské startupy v roku 2023? Kríza prinesie príležitosti, ale aj tvrdšie vyjednávania

Startup Bootcamp: Dva náročné dni alebo startupy v pozitívnom rozklade